top of page

Derin Ada'da Yaşam

Teknede yaşamak muhteşem bir deneyim olmasına rağmen,  bir takım kuralları da beraberinde getiriyor.

pusula

Teknedeki tartışmasız en önemli konu sudur. Toplamda 600 lt olan suyumuz 4 kişinin tasarruflu kullanımıyla minimum 3 gün gidebilir. Bu da sizin tatilinizin su ikmaliyle bölünmemesi anlamına gelir.

musluk
güneş paneli
pusula

Enerjimiz tamamen güneş enerjisiyle sağlanmaktadır. Tekne içinde 12V elektrik bulunur. Lütfen kamara aydınlatmalarını açık bırakmayınız. Laptop, kahve makinesi, telefon, gibi elektronik cihazları rahatlıkla çalıştırabilir ve şarj edebilirsiniz. Yüksek enerji çeken cihazlar maalesef teknik olarak çalışamaz.

pusula

Hayvanları çok sevmemize rağmen, hem onların güvenliği hemde hijyenik sebeplerden dolayı patili dostlarımızı maalesef kabul edemiyoruz.

kedi köpek
pervane
pusula

Tekne seyir halindeyken, çocuklarınızın güvenliği için lütfen dolaşmalarına müsaade etmeyin. Motorlar çalışırken denize atlamayın.

pusula

Islak olarak lütfen kamaralara girmeyiniz.. Bu hem güvenliğiniz hemde konforunuz için önemli. Eminiz ki kayganlaşmış zemin ve ıslak bir yatakla karşılaşmak istemezsiniz. Sizin ve diğer misafirlerimizin hijyenini önemsiyoruz. Bu sebeple valizleri çarşafların üzerine koymadığınız, güneş kremi sürdükten sonra yataklara uzanmadığınız ve kamaralarda sigara içmediğiniz için teşekkür ederiz.

valiz

Wc / Duş

wc
pusula

Özenle dezenfekte ettiğimiz ve çalışma prensibine uygun olarak ortak kullandığımız bir adet wc bulunur.

Dikkat!  Wc nin sifon sistemi elektrikli ve pervaneli bir emiş sistemiyle çalıştığı için zeytin ve kiraz gibi meyvelerin çekirdeklerini yutmamamız gerekir. Saç, tuvalet kağıdı ve ıslak mendil gibi maddeler tuvalete kesinlikle atılmamalıdır.. Dikkatsiz kullanımdan kaynaklı arızalar tatilinizin yarım kalmasına hatta bitmesine sebep olabilir. Konuyla ilgili hatırlatma tekne personelince tekrar tarafınıza yapılacaktır.

dikkat
duş
pusula

Duşumuz tekne arkasında dinlence bölümünde açık alanda olduğundan, hem doğaya ve denize olan sevgimizden, hemde sahil güvenlik kararıyla maalesef şampuan kullanamıyoruz.

pusula

Doğaya zarar vermemek adına atık sularımızı hafta da bir atık su teknelerine veriyoruz. En fazla yarım saat süren bu işlem esnasında sizi kokuya maruz bıraktığımız için özür dileriz.

kova

Mutfak

pusula

Tekne şartlarında ne yemek istiyorsanız gelmeden önce planlayıp bizimle paylaşırsanız alışveriş listesi fikrimizi paylaşabiliriz.

liste
buzdolabı
pusula

Teknemizde 2 adet Ofis tipi buzdolabı bulunmakta. Genelde bir tanesini bozulabilecek yiyecekler için diğerini ise içecekler için kullanıyoruz. Maksimum iki günlük mutfak alışverişi ile gelinirse verilen hizmet sizi daha mutlu edecektir. Alkollü veya alkolsüz içeceklerinizi dışarıdan getirebilirsiniz.

pusula

Mangal, Göcek Körfezi genelinde Sahil Güvenlik tarafından yasaklandığı için, tüm et çeşitlerini tüplü ızgaramızda yapıyoruz.

ızgara
karpuz
pusula

Karpuz kavun gibi büyük ebattaki meyvelerin küçüklerini tercih ederseniz, buzdolabına sığabildiği için soğuk yiyebilirsiniz.

pusula

Unutulan bir malzeme olduğunda endişelenmeyin. Deniz üzerinde temin edebileceğimiz tekne marketler bulunmaktadır.

market

Kamaralar

yükseklik
pusula

190cm boy yüksekliğinde 2 adet kamaramız vardır. Maksimum konfor 3 kişi de sağlanabilir. 4 kişi de kalabilir fakat konfor ve hizmet kalitesi düşer. 2 kişi de gerçekten tatil yaptığınızı ve dinlendiğinizi hissedersiniz.

pusula

Gününüzün büyük bir kısmını mayo veya bikiniyle geçireceğinizi düşünürseniz, büyük valizlerin ne kadar keyif kaçıracağı konusunda tecrübemize güvenebilirsiniz.

mayo
vantilatör
pusula

Kamaralarda klima yoktur. Çünkü ön güvertede yıldızların altında uyumak çok keyiflidir.

pusula

Çarşaflarımızın hiç birini kuru temizlemeye vermeyiz. Çünkü kendimiz yıkarız :)

çamaşır makinesi
ilk yardım
pusula

Koylarda geceleri sivrisinek yok denecek kadar azdır. Bazı koylarda etli yiyeceklere arılar gelebilir. İlk yardım çantamız olmasına rağmen, olası arı sokmalarına karşı veya devamlılık arz eden size özel ilaçlarınızı lütfen unutmayın.

bottom of page