top of page
Sarsala Koyu

Hareket NoktamızDalaman merkez’den yaklaşık 16-17 km uzaklıkta. Havalimanı tarafında Kapukargın köyü yoluna saptıktan sonra 8-10 km yol kalıyor. Köyün içinden geçip güzel bir yoldan ilerleyip muhteşem güzellikteki Kocagöl yanından geçiyorsunuz ( burada bir fotoğraf molası vermenizi öneririm) yolun son 2-3 km ise çok zorlu, uçurum gibi yükseklikten aşağıya doğru dar ve virajlı yollardan iniyorsunuz. Bu yolun başında da yüksekten güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Sarsala koyu Fethiye Körfezinde yer alıyor ve klasik bir Akdeniz suyu gibi tuzlu. Koyun sağ tarafı yani yatların demir attığı tarafta antik kalıntılar bulabileceğiniz harika bir koy.

Akvaryum Koyu / Domuz AdasıTüm Göcek koyları masmavi ama burası bir başka mavi. Adını sularının berraklığından alan Akvaryum Koyu, Domuz Adası ve Tersane Adası arasında bulunur. Koyda daima bulunan hafif bir esinti ve çam kokuları sıcak yaz aylarında en çok tercih edilen koylardan. Akvaryum Koyu’nun tam ortasında yıkık bir fener kalıntısı bulunmaktadır. Buraya gelirken, mutlaka yanınıza deniz gözlüğü ya da dalış maskesi almalısınız. Denizin 25 metre altına kadar rahatça görebileceğiniz Akvaryum Koyu sularında, keşfedecek çok şey var…

Yassıca Adaları / 12 Adalar

 

Küçüklü büyüklü, birbirinden güzel onlarca adasıyla adeta adalar cenneti olan Fethiye körfezinde, Göcek’e yakın 12 adalardan oluşan Yassıca Takım adaları hem günübirlik gezmek isteyen turistler hem de mavi tura çıkan denizcilerin uğrak yeri. Bir ucu Fethiye’ye diğer ucu ise Göcek’e kadar uzanan Yassıca adaların en ünlüsü ve şüphesiz en güzeli olanı Göcek’e yaklaşık 5km uzaklıkta bulunan Kaşık Adası. Bunun dışında Domuz adası, Tersane adası, Delikli ada, Kızıl ada diye isimleri uzayıp gidiyor.